Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
23 maja 2019
Konferencja dowódcy w Elblągu
W siedzibie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) w Elblągu odbyła się pierwsza konferencja dowódcy dywizji.


W dniach 21-22 maja 2019 roku w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód gościli: zastępca dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód, gen. dyw. Ulrich Hellebjerg, przedstawiciel Dowództwa Generalnego RSZ, gen. bryg. Piotr Żurawski, przedstawiciele DWDP-W, brygad narodowych, z którymi współpracują grupy bojowe wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO (ang. eFP - enhanced Forward Presence) oraz przedstawiciele innych struktur Sojuszu. Powodem ich przyjazdu do Elbląga był udział w pierwszej w historii DWDP-W konferencji organizowanej przez dowódcę dywizji gen. dyw. Krzysztofa Motackiego.

Głównymi tematami konferencji, którą prowadził zastępca dowódcy dywizji gen. bryg.  Karel Rehka, było pogłębianie współpracy oraz wspólne rozumienie sytuacji w regionie. Była to też znakomita okazja do poznania się i zacieśnienia więzi pomiędzy dowódcami jednostek znajdujących się w rejonie odpowiedzialności dywizji.

Dołączona galeria zdjęć: Konferencja dowódcy w Elblągu
KONTAKT

Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód
Podchorążych 1
82-300 Elbląg
tel. 261312382