Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 grudnia 2018
Spotkanie opłatkowe Dowództwa Wielonarodowej Dywizji
Żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) zebrali się na spotkaniu opłatkowym.


- W zeszłym roku spotkaliśmy się w tym samym miejscu. Mówiłem wtedy, że rok 2018 będzie dla nas trudny. I był. Ale w tym czasie osiągnęliśmy bardzo wiele - powiedział dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki podczas spotkania opłatkowego, które odbyło się 14 grudnia w Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W w Elblągu. W spotkaniu brali udział żołnierze dowództwa dywizji oraz żołnierze i pracownicy wojska Pułku Wsparcia Dowodzenia. Część liturgiczną prowadził proboszcz Parafii Wojskowej pw. Miłosierdzia Bożego w Elblągu  ks. mjr dr Sebastian Piekarski.

- Teraz jest czas na odpoczynek, na spotkania i spędzanie czasu z bliskimi i przyjaciółmi. W czasie świąt nie zapominajmy również, że jesteśmy częścią NATO i częścią wzmocnionej Wysuniętej Obecności (enhanced Forward Presence – eFP) (…) Nie zapominajmy o naszych przyjaciołach służących w grupach bojowych w Estonii, na Litwie, Łotwie i w Polsce. Szanowani Państwo – Wesołych świąt – dodał generał Motacki zwracając się do obecnych na sali. Spotkanie zakończyło łamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz tradycyjna wieczerza wigilijna.

Spotkanie opłatkowe żołnierzy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji poprzedziła Wigilia Garnizonu Elbląg, która odbyła się w tym samym miejscu dzień wcześniej. Jej organizatorami byli Dowódca DWDP-W gen. dyw. Krzysztof Motacki oraz Dowódca Garnizonu Elbląg płk Krzysztof Klin. W spotkaniu uczestniczyli  przedstawiciele administracji samorządowej, byli dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, kombatanci, a także dowódcy jednostek i szefowie instytucji wojskowych oraz służb mundurowych. Części liturgicznej spotkania przewodził  biskup elbląski dr Jacek Jezierski.

Dołączona galeria zdjęć: Spotkanie opłatkowe Dowództwa Wielonarodowej Dywizji
KONTAKT

Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód
Podchorążych 1
82-300 Elbląg
tel. 261312382