Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
04 grudnia 2018
Ostatni sprawdzian
W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód trwa ostatnia faza certyfikacji.


Od wielu miesięcy żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) przygotowywali się do certyfikacji. W tym czasie doskonalili swoje procedury i  wiedzę, brali udział  w ćwiczeniach i szkoleniach w kraju i za granicą oraz zgrywali się w komórkach organizacyjnych dowództwa.

26 listopada, na placu apelowym w Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W w Elblągu, żołnierze dywizji rozpoczęli swój udział w drugim etapie ćwiczenia pk. „Anakonda-18” - ćwiczeniu dowódczo-sztabowym wspomaganym komputerowo. Podczas ćwiczenia poddawani są również najważniejszemu sprawdzianowi – certyfikacji. W skład komisji organizowanej przez Allied Land Command (LANDCOM) wchodzą reprezentanci Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód (ang. MNCNE - Multinational Corps Northeast), Wielonarodowej Dywizji Południowy - Wschód (ang. MND-SE - Multinational Division South - East), NATO Rapid Deployable Corps - Turkey (NRDC-T), NATO Rapid Deployable Corps - Spain (NRDC-SP) oraz Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas ćwiczenia  żołnierze dowództwa dowodzą jednostkami z różnych krajów podczas działań o wysokiej intensywności. Realizują również, m.in., zadania w ramach współpracy cywilno-wojskowej. 3 grudnia żołnierze oddziału CIMIC (ang. Civil-Military Cooperation), w ramach ćwiczenia „Anakonda – 18”, zorganizowali i przeprowadzili spotkanie w Referacie Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Elblągu. W spotkaniu brali udział również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Za pomoc serdecznie dziękujemy.

Certyfikacja zakończy się 6 grudnia.

Dołączona galeria zdjęć: Ostatni sprawdzian
KONTAKT

Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód
Podchorążych 1
82-300 Elbląg
tel. 261312382