Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
27 września 2018
Przemieszczenie Stanowiska Dowodzenia
W dniach 24-27 września odbyło się przemieszczenie Taktycznego Stanowiska Dowodzenia Dywizji w ramach ćwiczenia Amber Grease.


Żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) oraz Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-Wrealizowali zadania w ramach ćwiczenia Amber Grease. Głównym celem ćwiczenia było doskonalenie procedur związanych z przemieszczeniem Taktycznego Stanowiska Dowodzenia Dywizji. Cykl szkoleń, poprzedzający praktyczne prowadzenie marszu, pozwolił na bezkolizyjne przemieszczenie się ćwiczących do miejsca docelowego. Ćwiczenie Amber Grease było jednym z przedsięwzięć przygotowujących żołnierzy dowództwa dywizji do certyfikacji, wg. programu oceny CREVAL (Combat Readiness Evaluation).

Certyfikacja dowództwa dywizji rozpoczęła się połowie czerwca, tuż po zakończeniu ćwiczenia pk. „Saber Strike – 18”. Wtedy to żołnierze DWDP-W przeprowadzili planowanie działań do ćwiczenia pk. „Anakonda-18”. Proces ten był oceniany przez żołnierzy Allied Land Command (LANDCOM) i ma wpływ na ocenę końcową. Już na początku października odbędzie się faza certyfikacji, podczas której zostanie sprawdzone przygotowanie i wyposażenie, zaś w trakcie ćwiczenia „Anakonda-18” nastąpi faza oceny zdolności żołnierzy dowództwa do praktycznego dowodzenia wielonarodową dywizją w ramach prowadzenia działań bojowych o wysokiej intensywności.

Dołączona galeria zdjęć: Przemieszczenie Stanowiska Dowodzenia
KONTAKT

Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód
Łęczycka 10-12
82-300 Elbląg
tel. 261312382