Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 lipca 2018
Kurs CREVAL
W Elblągu odbył się kurs Oceny Gotowości Bojowej Wojsk Lądowych według kryteriów Sojuszu Północnoatlantyckiego (ang. Combat Readiness Evaluation - CREVAL).


Kurs odbył się w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu w dniach 9-13 lipca. Jego głównym celem było zidentyfikowanie, omówienie oraz koordynacja zagadnień z zakresu Oceny Gotowości Bojowej zgodnie z kryteriami obowiązującymi w Sojuszu Północnoatlantyckim.

Podczas tych pięciu dni omówione zostały sposoby planowania i meldowania oceny gotowości bojowej dowództw wojsk lądowych funkcjonujące w ramach Sojuszu. Kurs prowadzony był przez instruktorów ze Szkoły NATO w Oberammergau w Niemczech. Udział w nim brali, oprócz żołnierzy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji, przedstawiciele Dowództwa Generalnego oraz Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, dla których nabyta wiedza będzie przydatna w dalszej działalności służbowej.

Podczas szkolenia z instruktorami oraz uczestnikami spotkał się dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód gen. bryg. Krzysztof Motacki. Podczas spotkania podziękował instruktorom za ich pracę oraz wysiłek włożony w przygotowanie i przeprowadzenie kursu.

 

 

KONTAKT

Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód
Podchorążych 1
82-300 Elbląg
tel. 261312382