Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
27 kwietnia 2018
Bursztynowy most osiągnięty
W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód zakończył się trening sztabowy pk. Amber Bridge - 18. Było to kolejne przedsięwzięcie przybliżające dowództwo do osiągnięcia pełnej gotowości.


W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód dobiegł końca trening sztabowy pk. Amber Bridge - 18 (Bursztynowy Most). Jego głównym celem było doskonalenie żołnierzy dowództwa, a w szczególności Taktycznego Centrum Operacyjnego, w prowadzeniu działań bojowych. Trening realizowany był na Polowym Stanowisku Dowodzenia, organizowanym przez żołnierzy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. Jak powiedział dowódca dywizji gen. bryg. Krzysztof Motacki – Ten trening był ważnym etapem w doskonaleniu zarówno procesu planowania jak i kierowania działaniami bieżącymi a tym samym doskonalenia funkcjonowania całego sztabu.

Amber Bridge - 18 był ostatnim treningiem sztabowym realizowanym przez żołnierzy dowództwa dywizji przed ćwiczeniem pk. Saber Strike - 18, które odbędzie się w czerwcu bieżącego roku.

 

   

 

KONTAKT

Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód
Łęczycka 10-12
82-300 Elbląg
tel. 261312382