Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
08 lutego 2018
Przygotowanie do treningu sztabowego
Żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód przygotowują się do kolejnego treningu sztabowego.


W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód trwają przygotowania do treningu sztabowego pk. Green Bridge – 18, który rozpocznie się już w poniedziałek, 12 lutego. Celem treningu będzie doskonalenie żołnierzy Dowództwa w planowaniu działań bojowych. Podczas treningu żołnierze ćwiczyć będą na Stanowisku Dowodzenia rozwiniętym w warunkach polowych, które organizują żołnierze Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. Choć żołnierze pułku mają duże doświadczenie w realizacji podobnych zadań, będzie to dla nich pierwsze tego typu przedsięwzięcie w nowych strukturach. Pułk powstał na bazie 16 Batalionu Dowodzenia, a jego oficjalne powitanie w Elblągu miało miejsce 1 lutego br.

Jak powiedział dowódca Wielonarodowej Dywizji gen. bryg. Krzysztof Motacki - Green Bridge - 18 to pierwszy trening sztabowy w tym roku. Jego ważnym elementem będzie doskonalenie Procedur Operacyjnych. Podczas treningu będziemy wdrażać również doświadczenia i wnioski z ćwiczenia Allied Spirit VIII, w którym brali udział żołnierze Dowództwa Dywizji.

Trening sztabowy pk. Green Bridge – 18 jest jednym z elementów przygotowujących żołnierzy Dowództwa Dywizji do certyfikacji, która czeka ich podczas ćwiczenia Anakonda – 18.

 

 

KONTAKT

Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód
Łęczycka 10-12
82-300 Elbląg
tel. 261312382